O nas

CO ROBIMY

Tu chcielibyśmy się skupić przede wszystkim na przedstawieniu naszej oferty. Projektowanie architektury medycznej jest dla nas najważniejsze. Zdajemy sobie sprawę, że projekty te są bardzo złożone, ale przede wszystkim określone przez normy prawne, dlatego są ogromnym wyzwaniem nawet dla doświadczonych projektantów i architektów, którzy niejednokrotnie całymi tygodniami szukają sposoby na znalezienie balansu pomiędzy estetyczną architekturą wnętrza medycznego, a jego funkcjonalnością. Bo przecież równie ważne jest to aby wnętrze medyczne było nie jako wizytówką jego właściciela. Należy więc zadbać o to, aby wszystkie gabinety lekarskie w kraju nie były identyczne. W skład organizacji takiego gabinetu powinny więc wchodzić m.in.,


Rozpocznij swój projekt z nami

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Aby mówić o idealnie zaprojektowanym wnętrzu medycznym należy wziąć pod uwagę dwie perspektywy – pacjenta i lekarza, gdzie obie strony powinny czuć maksymalny komfort w trakcie przebywania w tym pomieszczeniu. W przypadku pacjenta jego pobyt w gabinecie lekarskim zaczyna się od wizyty w recepcji często zwracając uwagę na sposób rozmowy z recepcjonistką. W przypadku samego gabinetu specjalisty często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak jako pacjenci zwracamy uwagę na czystość gabinetu. Projektując więc gabinet należy pamiętać o tym, by w łatwy sposób można było utrzymać w nim czystość. Fotel w którym siada pacjent powinien być przede wszystkim wygodny. Należy pamiętać bowiem, że to właśnie na tym fotelu przeprowadzane są często nie tylko badania, ale i zabiegi medyczne. Patrząc oczami pacjenta przy projektowaniu gabinetu lekarskiego należy wziąć pod uwagę jego psychikę. Przede wszystkim badania, jak i sam zabieg zawsze są dla pacjenta stresujące. Tu warto więc zadbać o receptory, które pomogą mu się zrelaksować jak miły zapach w gabinecie, czy relaksacyjna muzyka w trakcie zabiegu. Każdy pacjent chce być również dobrze poinformowany co do poszczególnych etapów swojego leczenia. Dlatego w gabinecie lekarskim istotne jest, by przeznaczyć określoną część pomieszczenia właśnie na szczegółową rozmowę w której specjalista krok po kroku będzie mógł przeprowadzić pacjenta przez poszczególne etapy diagnostyki i leczenia.

Z zupełnie innej strony na projekt wnętrza medycznego patrzą specjaliści. Owszem, zwracają uwagę, by gabinet był ich odpowiednią wizytówką jednak przede wszystkim chcą by był on funkcjonalny. Dlatego idealny gabinet według specjalisty to taki, który posiada niezbędne sprzęty. Komfortowy gabinet medyczny to dla specjalisty takie pomieszczenie w którym w jednej części będzie mógł korzystać ze sprzętów najwyższej jakości, które na dodatek będą umieszczone w sterylnych warunkach nie zagrażających ich bezpośredniemu użytkowaniu, a tym samym bezpieczeństwu pacjenta. To też w dobrze przygotowanym gabinecie lekarskim jednym obowiązkowych punktów jest umywalka, a także wszelkiego rodzaju środki do dezynfekcji. Druga część profesjonalnie zaprojektowanego wnętrza medycznego to część do komfortowej realizacji czynności administracyjnych.

Trzecia strona projektowania gabinetów to sfera biznesowa, a zatem chyba najbardziej obiektywna dla obu stron. Nie mniej jednak w samym procesie jest jedną z najbardziej kluczowych, bo to często właśnie porozumienie z odpowiednimi markami staje się gwarancją sukcesu zawodowego i finansowego dla obu stron, a tym samym korzyść dla udzielania fachowej pomocy pacjentom. Ważne jednak, by zorientować się w pewnego rodzaju specyfice, która towarzyszy sferze biznesowej przy realizacji projektów gabinetów lekarskich. Istotne, by nie tylko zasięgać jak największej ilości informacji, ale i konsultować się ze specjalistami.