Meble
medyczne i stomatologiczne

Meble medyczne i stomatologiczne

Wyposażenie gabinetu lekarskiego, architektura medyczna to bardzo ważna część każdego projektu tego typu pomieszczenia. Meble zarówno do gabinetu typowo medycznego, jak i stomatologicznego powinny być nie tylko estetyczne, ale i przede wszystkim funkcjonalne. Realizując projekty w kwestii mebli architekt musi się trzymać nie tylko określonych zasad co do samego projektu, jak i norm prawnych dzięki którym zachowane są podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny. Dlatego ich projekt, realizacja jak i zastosowanie to osobne zagadnienie, któremu z pewnością warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Po pierwsze – komfort pacjenta

Warto podkreślić, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach ludzie przywiązują ogromną wagę do wyglądu każdego wnętrza, w tym do wnętrza medycznego. Nie mniej jednak wizyta u każdego specjalisty jest zawsze sporym stresem dla każdego pacjenta. Warto więc zadbać o drobne czynniki, które są bardzo pomocne jeśli chodzi o łagodzenie tego stresu. A może to być zwykła przyjemna rozmowa z recepcjonistą, miły zapach, czy relaksacyjna muzyka, która leci w tle w trakcie przeprowadzanych badań, lub zabiegów. Gabinety medyczne, czy stomatologiczne, choć w określonych detalach różnią się od siebie to jednak w ogólnej koncepcji prezentują się dość podobnie. Jak się okazuje dla pacjentów jest to bardzo ważne, by w gabinety spełniały oczekiwania pacjentów co do wyglądu, a także ułożenia, czy wielkości mebli. Dzięki temu czują się po prostu bezpiecznie. W związku z tym architekci tworząc projekty tego typu gabinetów starają się nie przesadzać z indywidualnymi detalami, gdyż mogłoby to spowodować, że pacjenci mogliby czuć się niekomfortowo. To jest jedna strona medalu. Z drugiej strony często drobne elementy, jak chociażby stylistyka mebli, która z jednej strony spełnia wszelkie wymogi sanitarne, a z drugiej oryginalnie się prezentuje może spowodować, że pacjent wchodząc do gabinetu lekarskiego będzie się czuł w pewnym sensie jak w domu. I tu widzimy jak trudne zadanie stoi przed każdym architektem, który podejmując się projektu mebli do wnętrza medycznego musi z jednej strony być świadomym określonych norm prawnych, a z drugiej dać się ponieść kreatywności w taki sposób, by nadać pomieszczeniu oryginalny charakter. Wszystkie te czynniki powodują, że projektowanie i organizacja mebli do wnętrza medycznego jest dla każdego projektanta po prostu ogromnym wyzwaniem.


Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

Po pierwsze staramy się odpowiedzieć, a jednocześnie pogodzić potrzeby zarówno właścicieli danej placówki, lekarzy, jak i pacjentów. Przy realizacji projektu kierujemy się przede wszystkim doświadczeniem, które pozwala realizować nasze projektu nie tylko w oparciu o unikalny charakter architektury medycznej, wyglądu zewnętrznego gabinetu, ale przede wszystkim wiedzę prawną dzięki czemu pomieszczenia te spełniają określone standardy tak niezbędne jeśli chodzi o placówki służby zdrowia. Dbamy, aby wnętrza medyczne, jak i stomatologiczne były estetyczne, a jednocześnie posiadały nutkę oryginalnego charakteru tak, by pacjenci dobrze się w nim czuli. Z drugiej strony dbamy o to, aby pomieszczenia te były funkcjonalne. Doskonale wiemy, że specjalista spędza w gabinecie wiele godzin, dlatego dla niego pomieszczenie to przede wszystkim ma być wygodne do wykonywania codziennych obowiązków.


Projektowanie Recepcji


Projektowanie PoczekalniWykonane z najwyższej jakości

Meble przeznaczone do gabinetów lekarskich muszą charakteryzować się szczególną estetyką, dlatego tworząc je opieramy się na materiałach najwyższej jakości. Zwracamy więc szczególną uwagę na ich sterylność i wytrzymałość. Przy projektach mebli należy wziąć pod uwagę hipotetyczne obciążenie, a także sterylność chociażby ze względu na przechowywanie w nich środków dezynfekujących. Istotne przy projektowaniu mebli jest dla nas jak najprostsze utrzymanie ich czystości. Meble ściśle dostosowujemy do typu gabinetu, w tym ich bezpośredniego uźytkowania. W przypadku naszych usług bierzemy pod uwagę meble zarówno do prowadzenia działalności stricte medycznych, jak i administracyjnych. Warto nawiązać z nami współpracę, gdyż skonsultujemy z Tobą każdy etap realizacji, działamy zgodnie z prawem, dzięki czemu z pewnością będziesz zadowolony z efektów.

Zobacz także: Projektowanie gabinetów lekarskich